Залізобетонний фундамент
Міцність і надійність – мабуть, ключова характеристика будь-якого будинку. Ці властивості формуються на етапі будівництва – під час вибору будівельних матеріалів, що оптимально відповідають призначенню об’єкта, а також при особливій увазі до їхньої якості. Самим міцним матеріалом для будівництва сьогодні є, звичайно ж, бетон. Вироби, що мають максимальну міцність – це будівельні матеріали з металу й бетону, тобто ЗБВ (залізобетонні вироби). Спектр навантажень, який витримує залізобетон, дуже широкий – власні характеристики бетону доповнюються ще й міццю металічного (арматурного) каркасу. Для цього «альянсу» металічний каркас є базою, а бетон – своєрідним захистом від впливів зовнішнього середовища і гарантією максимальної міцності.
Не даремно існує вираз, застосований до будь-яких сфер людської життєдіяльності: «закласти міцний фундамент». Міцність будь-якому фундаменту також додасть бетон, що успішно застосовується не тільки для несучих конструкцій, але й для закладки основи будь-якої споруди або будинку. Цій меті відмінно служать фундаментні блоки, скорочено іменовані ФБС. Сфера застосування цих блоків – стрічкові фундаменти, які відрізняються можливістю приймати високі навантаження (а потім перерозподіляти їх).
Бетон, що використовується при виготовленні цих блоків, повинен бути найвищої якості, що забезпечує ФБС унікальну міцність і гарантію того, що будинок упорається з навантаженнями будь-якої ваги. Такий бетон називають «важким». Іншою значимою характеристикою ФБС є його правильна форма прямокутного паралелепіпеда, що дозволяє здійснювати якісний монтаж і в результаті одержати єдину монолітну конструкцію.
Залежно від виду й призначення будинку вибираються ті або інші типи ФБС, оскільки саме особливості будинку формують розмір й інші параметри фундаментних блоків, які використовуються. Чимале значення має специфіка ґрунту, його сипучість, рівнинність, рівень місцевих ґрунтових вод і так далі. Монтаж ФБС за допомогою спеціальних монтажних арматур надає фундаменту додаткову міцність і надійність. Ще одна сфера застосування універсальних фундаментних блоків – будівництво підвальних стін, технічних поверхів та підсобних приміщень.